Egy globális beszerzési menedzser számára a kohászati szabványok ábécé-levese jelentős kockázati forrás lehet. Ha egy műszaki rajz a C10100-at az ASTM B170 Grade 1 szerint határozza meg, de a regionális beszállítója az EN 13601 szabvány szerinti CW009A-t kínálja, akkor tudnia kell, hogy az anyagok valóban felcserélhetők-e. Noha mindkettőt oxigénmentes,{7}}elektronikai minőségben forgalmazzák, a szennyeződési határértékek és a vizsgálati protokollok apró eltérései hatással lehetnek a végső alkatrész teljesítményére.
A GNEE METAL-nál mi biztosítunkC10100 oxigén{1}}mentes elektronikus rézamely kettős{0}}tanúsítvánnyal rendelkezik, hogy megfeleljen az Egyesült Államok és az európai szabványok legszigorúbb követelményeinek.
Mi a fő különbség az ASTM B170 Grade 1 és az EN CW009A között?
Az összehasonlítás lényege az oxigén- és szennyeződéssapkákban rejlik. Az ASTM B170 az elsődleges amerikai specifikáció, amely meghatározza a C10100-at (OFE). Széles körben az elektronikus minőségű rézre vonatkozó legrészletesebb szabványnak tartják. Az EN 13601 a rézrudak és -rudak európai megfelelője, amely a CW009A (Cu-OFE) minőséget határozza meg.
Míg mindkét szabvány a 99,99-es réztisztaságot célozza meg, az ASTM B170 Grade 1 gyakran szigorúbb az egyes nyomelemek, például a foszfor és a kén mérése tekintetében. Ha az alkalmazás ultra-nagy vákuumú elektronikát foglal magában, a valódi C10100-as ekvivalens minőség alacsonyabb szennyeződési felső határa nem-eltárgyalható a gázkibocsátás elkerülése érdekében.
Az elektronikus réz globális kémiai összetételének összehasonlítása
| Elem | ASTM B170 1. osztály (C10100) | EN 13601 (CW009A) | JIS H3100 (C1011) |
| Réz (min.) | 99.99% | 99.99% | 99.99% |
| Oxigén (max.) | 5 ppm | 5 ppm | 5 ppm |
| Foszfor (P) | 3 ppm | Nincs részletesen meghatározva | 3 ppm |
| Kén (S) | 15 ppm | 15 ppm | 15 ppm |
| Vezetőképesség | 101% IACS | 100 - 101% IACS | 101% IACS |
Kérje meg a GNEE mérnökeit, hogy ellenőrizzék regionális rézszabványát
Használhatók felváltva a C10100 egyenértékű minőségek vákuumrendszerekben?
A rövid válasz: csak akkor, ha az anyag ASTM F68 tanúsítvánnyal is rendelkezik. Sok beszerzési csapat elköveti azt a hibát, hogy azt feltételezi, hogy bármely CW009A vagy JIS C1011 réz azonosan működik magas hő és alacsony nyomás alatt.
Az ASTM F68 azonban egy speciális elektronikus minőségű rézszabvány, amely mikroszkópos vizsgálatot igényel, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a fém nem tartalmaz oxidzárványokat. Még ha egy anyag eléri a 99,99%-os tisztasági jelet, ha a gyártási folyamat nem volt vákuum-ellenőrzött, akkor is tartalmazhat belső üregeket. A beszerzéskorC10100 Tányér, Lap, mindig ellenőrizze, hogy a regionális megfelelője megfelel-e ezeknek a további mikroszkopikus kritériumoknak.
Miért az ASTM F68 a hiányzó láncszem az általános oxigénmentes{1}}szabványokban?
A vásárlók egyik fő fájdalmas pontja a "hidrogén ridegség". A C10100 és a CW009A is úgy lett kialakítva, hogy immunis legyen ez ellen, de a tesztelési módszerek különböznek az egyesült államokbeli és az európai szabványok között. Az ASTM B170 speciális izzítási tesztet ír elő hidrogénatmoszférában, majd egy fordított hajlítási tesztet.
Amint azt korábbi útmutatónkban elemeztükASTM F68 és ASTM B170 különbségek, az ASTM-útvonalat általában előnyben részesítik a repülőgép- és félvezetőmérnökök a nagyobb megismételhetőség miatt. Ha projektje nemzetközi gyártási központokat foglal magában, hivatkozzon a miglobális egyenértékű osztályzat kereszt-hivatkozásasegít elkerülni a regionális címkézés gyakori buktatóit.
Beszerzési ellenőrzőlista a határokon átnyúló{0}}beszerzéshez
| Követelmény | Preferált szabvány | Miért számít |
| Tisztaság ellenőrzése | ASTM B170 1. fokozat | A legszigorúbb nyomelemsapkák |
| Vákuum teljesítmény | ASTM F68 | Biztosítja a nulla belső oxidzárványt |
| Európai megfelelőség | EN 13601 (CW009A) | Sok EU ipari projekthez szükséges |
| Elektromos hatékonyság | 101% IACS minimum | Kritikus a számáraC10100 kerek, négyzet alakú és lapos rúd |
Kérjen globális árajánlatot a tanúsított C10100 egyenértékű minőségekre
GNEE METAL termékcsalád
| Termék típusa | Formák elérhetők | Közös fokozatok | Átmérő/vastagság tartomány | Hosszúság/szélesség tartomány | Alkalmazások |
|---|---|---|---|---|---|
| Réz csövek | Kerek, négyzet alakú, téglalap alakú, tekercselt | C10100, C10200, C11000, C12200, C12000 | OD: 0,5mm - 300mm Fal: 0,1mm - 20mm | 6000 mm-ig vagy egyedi | HVAC, vízvezeték, hőcserélők, hűtés, hidraulikus vezetékek |
| Rézlemezek és -lemezek | Síklapok, perforált, dombornyomott, futófelület | C10100, C11000, C12200, C23000, C26000 | Vastagság: 0,1 mm - 200 mm | Szélesség: 2500 mm-ig Hosszúság: 6000 mm-ig | Elektromos gyűjtősínek, tetőfedések, burkolatok, tömítések, transzformátorok |
| Réz rudak és rudak | Kerek rúd, négyzet alakú rúd, hatszögletű rúd, lapos rúd | C10100, C11000, C14500, C17200, C18200 | Átmérő: 1mm - 300mm | Hosszúság: 1000 mm - 4000mm | Megmunkált alkatrészek, elektromos érintkezők, gyűjtősínek, kötőelemek |
| Réz vezetékek | Kerek huzal, lapos huzal, négyzet alakú huzal, sodrott, fonott | C11000, C11600, C17200, C17510 | Átmérő: 0,05 mm - 12mm | Tekercs súlya: 1kg - 500kg | Elektromos vezetékek, kábelek, rugók, háló, hegesztőhuzal |
| Rézszalagok és tekercsek | Vékony szalag, fólia, hasított tekercs, profilcsík | C11000, C12200, C19400, C26000, C26800 | Vastagság: 0,03 mm - 5mm | Szélesség: 2mm - 1000mm Tekercs azonosító: 300mm - 600mm | Transzformátorok, radiátorok, árnyékolás, terminálok, csatlakozók |
Gyárunkról
Teljes körű gyártósorokat működtetünk, beleértveextrudáló prések, hideg húzópadok,{0}}nagy sebességű hengerművek, hasítósorok és precíziós CNC megmunkáló központok, lehetővé téve számunkra, hogy teljesen házon belül{0}} gyártsunk rézcsöveket, lemezeket, rudakat, vezetékeket és szalagokat. A minőségbiztosítás érdekében fenntartunk egy dedikáltspektrális analizátorokkal, univerzális vizsgálógépekkel, keménységmérőkkel, felületi érdességmérőkkel és optikai mérőműszerekkel felszerelt ellenőrző laboratórium. Szállítás előtt minden tétel kémiai összetételét, mechanikai tulajdonságait és méretpontosságát tesztelik. Termelési kapacitásunk eléri500+ tonna havonta, és tartjukISO 9001:2015 minősítésteljes nyomon követhetőséggel az alapanyagtól a késztermékig. Akár szabványos malomkészletre, akár egyedi -megmunkált alkatrészekre van szüksége, precíziós réztermékeket szállítunk rövid átfutási idővel és teljes anyagtanúsítvánnyal.

Kérjen gyors árajánlatot és logisztikai tervet




